Pokochaj Latanie

Jedyny warsztat pokonywania lęku przed lataniem z przelotem samolotem.
Przełam strach i pokochaj latanie!

  • quote1.png
  • quote2.png
  • quote3.png
  • quote4.png
  • quote5.png
Aktualności Zespół
Zespół

cpt igor augustyniak

Kpt. pil. Igor Augustyniak
Dyrektor Operacji Lotniczych, Szef Pilotów Eurolot. 
Ukończył Politechnikę Rzeszowską. Aktywny uczestnik wielu szkoleń i konferencji zagranicznych o lotniczym profilu m.in bezpieczeństwa oraz szkolenia lotniczego. Był odpowiedzialny za kompleksowe rekrutacje persolenu kopkitowego oraz pokładowego w regionalnej linii lotniczej Eurolot SA.
Na warsztatach dzieli się swoimi doświadczeniami zebranymi w ciągu 25 lat  lotniczej kariery.
Lata(ł) na samolotach małych i większych, napędzanych śmigłem i ciągiem silników odrzutowych. Łącznie siedział za sterami 9 typów maszyn. Obecnie Kapitan – instruktor i egzaminator na samolocie Bombardier, DHC 8 Q400. W wolnych chwilach (takie się podobno zdarzają) lubi wjechać w błoto, piach, lekki teren. Samochodem. Numer 400 ulubiony.

mae_jan czyewskiKpt. pil. Jan Czyżewski
Absolwent Wyższej Oficerskiej Szkoły Lotniczej, Akademii sztabu Generalnego, Warszawskiej Wyższej Szkoły Zarządzania, Akademii Obrony Narodowej.
Inspektor Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Uczestnik wielu szkoleń, kursów i konferencji krajowych i zagranicznych o tematyce bezpieczeństwa, szkolenia lotniczego i ekonomiki operacji lotniczych.

Od rozpoczęcia działalności Eurolotu (styczeń 1997 do czerwca 2012) był Dyrektorem operacji lotniczych oraz Szefem pilotów. Realizował nabory personelu latającego i pokładowego, szkolił załogi, wprowadzał do eksploatacji w Eurolocie  początkowo samoloty BA- 31 a następnie ATR- 42 i ATR 72 kolejnych wersji i modyfikacji. Latał operacyjnie, szkolił pilotów na samolotach i symulatorach lotu. Nalot życiowy ponad 17000 godz. na szybowcach i samolotach wielu typów.

joasia mikolajczykStewardessa Joanna Mikołajczyk
Ma ponad 10 letnie doświadczenie. Uwielbia pracę z ludźmi. Możliwość pracy z pasażerami wyjątkowymi, jakimi są osoby bojące się latać traktuje jako ogromne wyzwanie.
fot. Michał Cessanismgr Marta Noryśkiewiczmgr Marta Noryśkiewicz
Ukończyła psychologię w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Jest certyfikowaną terapeutką w nurcie poznawczo-behawioralnym. W pracy wykorzystuje także wiedzę z zakresu NLP (Certyfikat Polskiego Instytutu NLP w Warszawie). Z czynną pracą terapeutyczną związana jest od 2003 roku. Były pracownik PLL LOT w charakterze personelu pokładowego oraz były Członek Sztabu Kryzysowego, gdzie zdobyła praktyczne doświadczenie zarządzania sytuacją kryzysową.  Praktykę rozpoczęła w Centrum Psychoterapii przy ul. Sobieskiego w Warszawie, gdzie prowadziła terapię indywidualną oraz współprowadziła warsztaty z zakresu umiejętności społecznych oraz pozytywnego myślenia. Trener programów szkoleniowych z zakresu komunikacji, sztuki prezentacji oraz psychologii negocjacji. Współautorka programu "Lęk przed lataniem". Aktualnie pracownik Centrum Psychoterapii przy ul. Dolnej w Warszawie, gdzie prowadzi terapię grupową i indywidualną.

 

 

mgr Dorota Minta
Absolwentka Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu.  Psycholog kliniczny. Czynna psychoterapeutka. Posiada znaczące doświadczenie w pracy z osobami zmagającymi się z i doświadczającym obniżonego nastroju i niezadowolenia z jakości własnego życia, odczuwającymi brak satysfakcji z własnego życia  i niską samoocenę. Zajmuje się również  psychologicznymi aspektami odżywiania chorych  między innymi w chorobach nowotworowych.

Prowadzi szkolenia i warsztaty poruszające między innymi problematykę asertywności, komunikacji interpersonalnej, kreatywności i rozwoju osobistego. Autorka licznych publikacji prasowych. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi. Ekspertka ds. edukacji THINK TANK. Prowadzi blog o roli kulinariów w psychologii człowieka. Pasjonuje się odkrywaniem tradycji kulinarnych różnych regionów Polski i zrównoważoną gospodarką żywieniową. Ekspert magazynu Zwierciadło.

 

 


inż. mech. Robert Kawecki

Robert Kawecki
Inżynier obsługi LOTAMS. Ukończył studia magisterskie na wydziale MEiL Politechniki Warszawskiej, o specjalizacji Budowa samolotów i szybowców. Od początku swojej drogi zawodowej związany  z PLL LOT. Od 2008 r. europejska licencja mechanika lotniczego PART66 na typy samolotów ATR-42/72, ERJ-170/175/190/195, A320 FAMILY, B-787 DREAMLINER. Od ponad 11 lat zajmuje się obsługą techniczną samolotów zarówno w porcie bazowym w Warszawie, jak i poza nią, co przyczynia się do częstych podróży lotniczych. O sobie mówi, że jest uzależniony od latania, że jest dla niego naturalnym "narkotykiem", ciężko bez niego żyć.

Inż.  Sławomir Błocki Sowiński

Sławomir Błocki
Inżynier eksploatacji floty w  PLL LOT S.A. Ukończył w 1985r. studia magisterskie na  wydziale MEiL PW o specjalizacji osprzęt lotniczy i rozpoczął pracę w PLL LOT. Od 1989 r. posiadacz licencji PART66 mechanika obsługi, instruktora, kontrolera i wykładowcy wyposażenia samolotów ATR- 42/72, MB 45/170/175,  B 737-300/400/500, A-320 family. Od przeszło 20 lat instruktor i wykładowca w  ramach PPL, ATPL, CPL, TYPE-RATING z zakresu: budowa systemów i instalacji lotniczych,  na kursach dla pilotów i  mechaników, w firmach PLL Lot , Eurolot,  Petrolot, White Eagle, i innych.

 
marek pyrzynaMarek Pyrzyna
Kontroler przestrzeni powietrznej kontroli obszaru w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.  Jest również  kontrolerem instruktorem. Odbywa liczne kursy i szkolenia w EUROCONTROL.

 
male_tomasz wojciechowski
Tomasz Wojciechowski
Kontroler, instruktor ruchu lotniczego kontroli obszaru w PAŻP w Warszawie, inspektor bezpieczeństwa, w zawodzie od 20 lat. Członek zarządu Stowarzyszenia Polskich Kontrolerów Ruchu Lotniczego POLATCA, przedstawiciel środowiska kontrolerów ruchu lotniczego w Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Kontrolerów Ruchu Lotniczego IFATCA.

 

 


robert kaczanowski

Dr Robert Kaczanowski
Dr n. med. Robert Kaczanowski – Lux Med Doktor nauk medycznych. Specjalista medycyny lotniczej. Przez 7 lat kierownik pracowni niedotlenienia wysokościowego w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej, gdzie prowadził treningi pilotów i kwalifikacje do latania dla pilotów wojskowych. Od około 10 lat związany z lotnictwem cywilnym i kliniką Lux Med jako lekarz przedstartowy. Medycyna lotnicza jest jego pasją. Zajmował się również medycyną kosmiczną, na ile to było możliwe w Polsce. Na warsztatach Pokochaj Latanie zajmuje się wprowadzeniem uczestników w aspekty medyczne lotu pasażerskiego. Uświadamia i tłumaczy jakie jest ryzyko związane z lotem, jakie jest środowisko kabiny samolotu cywilnego, jakie są niebezpieczeństwa i zagrożenia. Wyjaśnia kto może latać, jakie są przeciwwskazania i co możemy zrobić, by lot był bezpieczny i komfortowy dla naszego zdrowia i organizmu.

Ryszard StykowskiRyszard Stykowski
Ratownik medyczny w Porcie Lotniczym im. Chopina w Warszawie, w Ośrodku Szkolenia Służb Lotniskowych. Magister ratownictwa medycznego i zarządzania kryzysowego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Absolwent Warszawskiej Akademii Medycznej wydziału Zdrowia Publicznego specjalność Ratownictwo Medyczne. Wieloletni pracownik Pogotowia Ratunkowego w Warszawie oraz Dzieciecego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Dzieciecego przy ul. Niekłańskiej w Warszawie.  W latach 2006-12 pracownik Zespołu Ratownictwa Medycznego Portu Lotniczego im. F. Chopina w Warszawie. Od 2012 Kierownik Merytoryczny Szkoleń ratownictwa Osrodka Szkolenia Służb Lotniskowych P.P. „Porty Lotnicze". Z zamiłowania podróżnik, fotografik, nurek.

 

JA Facebook Social Like Box Module

eurolot_mae lux_med_mae dla_pilota    gdansk_lech_walesa_airport   katowice_airport   lotams   ptppe  mokop