Pokochaj Latanie

Jedyny warsztat pokonywania lęku przed lataniem z przelotem samolotem.
Przełam strach i pokochaj latanie!

  • quote1.png
  • quote2.png
  • quote3.png
  • quote4.png
  • quote5.png
Aktualności Zaufali nam 29-30 marca 2014
Warsztaty zawierają

Spotkanie z załogą: pilotem i stewardessą
Od pilota grupa dowiaduje się co tak naprawdę sprawia, że samolot lata i czy to aby na pewno są silniki? Pilot wyjaśnia również mechanizmy konstruowania samolotu, jego możliwości czyli czy turbulencje i uderzenia piorunów są niebezpieczne.
Podróżując jako pasażerowie są ograniczone możliwości poznania załogi kokpitowej. Zwykle również pasażerowie tylko słyszą pilotów. Na zajęciach jest okazja do poznania aktywnego zawodowo pilota, oraz dowiedzieć się można jakie czynności wykonuje kiedy część pasażerów z niepokojem patrzy za okno. 
Wykład obejmuje również informacje na temat transportu lotniczego, zaplecza technicznego, bezpieczeństwa lotów oraz szkolenia pilotów i załogi. Kapitan w sprzyjających okolicznościach towarzyszy podczas lotu.

Warsztaty relaksacyjne
Na warsztatach relaksacyjnych grupa uczy się skutecznych metod relaksacji. Tajniki tego szczególnego procesu z pewnością można wykorzystywać na co dzień.

Doradztwo psychologiczne
Psychoterapeuta przedstawi psychologiczne aspekty aerofobii, mechanizmy strachu i podpowie jak najlepiej radzić sobie z lękiem oraz atakami paniki. Brak kontroli, klaustrofobia, lęk wysokości oraz lęk przed upadkiem są najczęstszymi objawami wielu nerwowych pasażerów. Psycholog wskaże skuteczne sposoby radzenia sobie ze strachem oraz przeprowadzi sesję relaksacyjną.

Konsultacje medyczne
Lekarz wyjaśnia nam czy podróże lotnicze mogą stanowią zagrożenie dla naszego zdrowia, a jeżeli tak to jakie? Czy choroby przewlekłe mogą być przeciwwskazaniem do lotów samolotem a może należy tylko przestrzegać zaleceń naszych lekarzy i być świadomym. Lekarz podpowie jak radzić sobie z nieprzyjemnymi odczuciami podczas lotu np. ból uszu, zawroty głowy.
W każdym samolocie oprócz naszych własnych możliwości jest zestaw medyczny, który może być użyty w sytuacji tego wymagającej. W każdym bądź razie wbrew pozorom w samolocie jesteśmy bezpieczni.

Wykład z zakresu służb kontroli ruchu lotniczego
Informacje z obszarU pracy kontrolera ruchu lotniczego, m.in jak wyglada komunikacja z samolotem.

Spotkanie z inż. mechanikiem hangarze
Wizyta w hangarze samolotu pozwoli  grupie na zapoznanie się z samolotem, zanim poleci na swój rejs. Jest to doskonała okazja do poznania bliżej całej techniki latania. Na zajęciach będzie okazja żeby zobaczyć w samolocie to wszystko, co podczas lotu niepokoi grupę albo interesuje. W międzyczasie mechanik samolotowy rozwieje wszystkie Pańswta wątpliwości.

30 minutowy lot samolotem na trasie krajowej
Lot będzie trwał ok. 30 - 40  min. Start i lądowanie planowane jest w jednym porcie. Grupie zawsze towarzyszy psychoterpeuta oraz w miarę dostępności inni wykładowcy: jeden z pilotów, z kabiny pasażerskiej, na bieżąco będzie wyjaśniał, co się dzieje w różnych etapach lotu.

Przerwy kawowe
Wiadomo że "co za dużo to niezdrowo", czas na kawę i ciasteczko też się musi znaleźć. Czas spędzony na wspólnych przerwach i wspólnym lunchu może okazać się bardzo cenny.

Ubezpieczenie
Całe warsztaty wraz z lotem samolotem są objęte ubezpieczeniem.

Certyfikat
Najprzyjemniejsza oprócz lotu samolotem, część warsztatów. Posiadacze naszego certyfikatu będą mogli w przyszłości, skorzystać z samego lotu pokazowego bez konieczności przypominania zajęć teoretycznych.

Materiały edukacjne + CD
Wszystkie materiały zostały wzbogacone o płytę CD, na której znajdują się wskazówki, porady i treningi relaksacyjne, które mogą być pomocne przed każdym następnym lotem.

Formularz kontaktowy

Formularz kontaktowy

Required *

Proszę podać poprawny adres e-mail np. .g. yourname@domain.com

To pole jest wymagane.

 
 

JA Facebook Social Like Box Module

eurolot_mae lux_med_mae dla_pilota    gdansk_lech_walesa_airport   katowice_airport   lotams   ptppe  mokop